امنیت هند

امنیت هند

امنیت هند

اگر به عنوان دانشجوی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در هند پذیرش گرفته‌اید، حتماً امنیت هند یکی از نکات حائز اهمیت برای شما خواهد بود. برخلاف باور عمومی که معتقد هستند کشور هند امنیت ندارد، بسیاری از دانشجویان ایرانی که در این کشور تحصیل می کنند این ادعا را رد می کنند.

این افراد معتقدند که امنیت در اکثر شهر های دانشجویی هند بیش از ۷۰% برقرار است و هیچ ‌گونه مشکلی برای دانشجویان خارجی در این شهر ها وجود ندارد.

امنیت شهر های دانشجویی هند

امنیت هند، در اکثر شهر های دانشجویی مانند حیدرآباد، پونا، بنگلور، دهلی نو، بمبئی و چندیگر در سطح بالایی قرار دارد. کشور هند نیز مانند بسیاری از کشور های دنیا، در زمان هایی دچار ناامنی شده است، اما امروزه به دلیل تغییر زیرساخت ها و فراهم نمودن امکانات برای حفظ امنیت دانشجویان اکثر شهر های دانشجویی این کشور، دارای امنیت بالایی هستند.

این امنیت به صورت ویژه برای بانوان مهیا شده است تا به راحتی بتوانند در سطح شهر تردد داشته باشند. یکی از نکاتی که دانشجویان خارجی بهتر است به آن توجه داشته باشند استفاده از لباس های پوشیده در مکان های عمومی است. چرا که در این صورت جلب توجه کمتر می ‌شود و افراد به آسودگی می ‌توانند بدون مزاحمت در شهر رفت و آمد داشته باشند.

امنیت اجتماعی هند

امنیت اجتماعی در کشور هند با توجه به ترکیب سنت گرایی و مدرنیته در این کشور به خوبی احساس می شود. هر چند مردم هندوستان سخت کوش و قانع هستند، اما با وجود فقر و نداری مرتکب جرم و دزدی نمی شوند و به داشته های خود قانع هستند.

میزان دزدی وسایل نقلیه و جرایم در این کشور بسیار پایین است. چرا که مردم هند از تجمل گرایی و خودنمایی دوری می کنند و سعی می کنند با داشته های خود زندگی خوبی داشته باشند. اغلب افراد در هنگام برخورد با دیگران مؤدبانه و خونسرد برخورد می کنند و از قوانین کشور خود پیروی می کنند. به طور کلی هندی ها مردمی آرام و مؤدب هستند که از آداب و رسوم خود پیروی می‌ کنند و به بزر‌گتر ها احترام می گذارند.

رعایت قوانین رانندگی در هند

رعایت قوانین در حین رانندگی، یکی دیگر از عواملی است که در بحث امنیت هند، باید مورد توجه قرار بگیرد. مردم هند بسیار قانون پذیر هستند و هرگز هنگام رانندگی از چراغ قرمز عبور نمی کنند و یا حرکات خطرناک در حین رانندگی انجام نمی دهند.

رعایت قوانین رانندگی در هند
رعایت قوانین رانندگی در هند

به ندرت ماشینی در سطح شهر می بینید که با صدای موسیقی بلند در خیابان ها می چرخد؛ اما متأسفانه ترافیک های سنگین و شلوغی خیابان های هند باعث می شود که اغلب موتوری ها و ماشین ها مرتب بوق بزنند و آلودگی صوتی ایجاد کنند.

جمع بندی

امنیت هند یکی از مزایای تحصیل در این کشور محسوب می شود. اکثر دانشجویان ایرانی مقیم هند از امنیت اجتماعی در این کشور رضایت دارند. پایین بودن میزان جرایم و دزدی در شهر های دانشجویی این کشور، همواره زبانزد مهاجران خارجی است؛ اما همیشه عقل حکم می کند که هنگام تردد در سطح شهر مراقب مدارک، وجه نقد و وسایل گران قیمت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.