شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان

شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان

شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان

پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار در کشور ما است. هر ساله افراد زیادی برای ورود به دانشگاه های پزشکی با هم رقابت می کنند. در این بین، عده نسبتاً کمی در رشته پزشکی قبول می شوند؛ گروهی چشم خود را روی رویای پزشکی می بندند و عده ی زیادی هم تصمیم به مهاجرت تحصیلی می گیرند. مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های باکیفیت، بدون آزمون ورودی و با شهریه معقول، مسیری برای تحقق رویای این افراد است. اگر شما هم به تحصیل در چنین شرایطی فکر می کنید؛ توصیه می کنیم که شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان ، پذیرش از دانشگاه های پزشکی گرجستان و مراحل تحصیل پزشکی در گرجستان را بررسی نمایید.

 

نام گرجستان در میان قدیمی‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور در منطقه قفقاز و اوراسیا جای گرفته است. گرجستان از قوانینی برخوردار است که به قوانین اتحادیه اروپا شباهت زیادی دارند. امنیت و آرامش در این کشور بسیار زبانزد بوده و مردم آن به مهربانی و عطوفت معروف هستند. مردم گرجستان به زبان گرجی صحبت می‌کنند و اکثر آن‌ها مسیحی هستند. گرجستان در زمینه آموزش و سواد به آمار صددرصدی رسیده و دارای دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های معتبری است. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل پزشکی گرجستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بدون آزمون راهی دانشگاه‌های خارجی شوند. جالب است بدانید که امکانات دانشگاه های پزشکی گرجستان در حد ۱۵ دانشگاه برتر پزشکی اروپا است. در حالیکه شهریه تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به اکثر دانشگاه های اروپایی کمتر است. از طرف دیگر، دانشگاه های پزشکی گرجستان آزمون ورودی ندارند. بنابراین کاملاً طبیعی است اگر بگوییم که این کشور نه چندان بزرگ اروپایی میزبان ۱۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی باشد. 

 

تحصیل پزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی در گرجستان

گرجستان سیاست جذب سرمایه علمی را در پیش گرفته است. در همین راستا هر ساله تعداد دانشجویان غیر بومی و خارجی در این کشور رو به افزایش است. در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ درصد از دانشجویان پزشکی در گرجستان مهاجر بوده‌اند.

تحصیل در گرجستان در بیشتر رشته‌های پزشکی برای دانشجویان غیر بومی امکان‌پذیر است. آموزش پزشکی در گرجستان از سطح بالایی برخوردار است. مدارک این دانشگاه‌ها اعتبار بین‌المللی دارند و در کشورهای اروپایی قابل ارائه هستند. با این وجود وزارت بهداشت و درمان ایران مدارک پزشکی گرجستان را تأیید نمی‌کند. دانشجویانی که قصد دارند در ایران مشغول به کار پزشکی شوند باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی گرجستان به گونه‌ای است که نیازی به شرکت در ‌آزمون ورودی ندارد. دانشجویان با داشتن دیپلم ۱۲ ساله و معدلی خوب می‌توانند برای تحصیل پزشکی در گرجستان اقدام نمایند. به همین دلیل تعداد زیادی از دانش‌آموزانی که معدل خوبی دارند اما در رشته پزشکی آزمون سراسری قبول نشده‌اند برای تحصیل پزشکی گرجستان را انتخاب می‌کنند.

 

اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی گرجستان

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی گرجستان

سالی دو بار می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی از گرجستان درخواست دهید. برای انجام این امر باید مدارک لازم برای گرفتن پذیرش پزشکی اعم از مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، پاسپورت و… را حداقل یک ماه قبل از شروع ترم برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. ترم های تحصیلی گرجستان در ماه های شهریور و بهمن شروع می شوند. همچنین باید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰دلار به دانشگاه بپردازید تا مدارک شما را به گرجی ترجمه و تاییدات دولتی شود اخذ شود. دانشگاه بعد از بررسی مدارک، پرونده شما را به وزارت علوم گرجستان می فرستد. وزارت علوم دو تا سه هفته بعد از دریافت پرونده، اقدام به صدور گواهی پذیرش تحصیلی برای شما می کند. بعد از دریافت گواهی پذیرش تحصیلی می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان درخواست دهید‌.

 

شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های پزشکی گرجستان

شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های پزشکی گرجستان

همانطور که گفتیم برای ورود به دانشگاه های پزشکی گرجستان از استرس کنکور و آزمون ورودی بدور هستید. اما برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی گرجستان باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما باید بالاتر از ۱۴ باشد. همچنین باید اثبات کنید که توان مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل پزشکی در گرجستان را دارید.

زبان تدریس پزشکی در گرجستان، گرجی، روسی و انگلیسی است. شما بدون داشتن مدرک زبان می توانید از گرجستان پذیرش بگیرید. اما بعد از ورود به دانشگاه با شما مصاحبه می شود. اگر سطح زبان شما پایین باشد؛ ابتدا باید در یک دوره ۶ ماهه آموزش زبان شرکت کنید؛ سپس وارد دوره پزشکی شوید. اما اگر دارای مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ یا مدرک تافل با نمره حداقل ۷۵ باشید؛ از شرکت در مصاحبه نیز معاف می شوید و می توانید مستقیم در دانشگاه مدنظر مشغول به تحصیل شوید

 

مراحل تحصیل پزشکی در گرجستان

مراحل تحصیل پزشکی در گرجستان

تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی گرجستان بر اساس برنامه آموزشی این دانشگاه‌ها و در دوره پزشکی عمومی شامل دو مرحله می‌شود.

مرحله پیش‌پزشکی که دو سال اول آموزش را دربرمی‌گیرد و طی آن دانشجو با مباحث علوم پایه و علوم انسانی آشنا می‌شود.

مرحله دوم، دوره پزشکی است که چهار سال به طول می‌انجامد و به چهار مرحله تقسیم می‌شود:

۱- مقدمات پزشکی که دانشجو را با سلامت و بیماری‌ها آشنا می‌کند.

۲- کاربرد علوم پزشکی که شامل آموزش پایه پزشکی بالینی است.

۳- اخلاق پزشکی، یادگیری علوم پایه و پزشکی بالینی به همراه مدیریت مراقبت‌های بهداشتی در دوره سوم به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

۴- در مرحله آخر به دانشجویان فرصتی داده می‌شود تا به یک پزشک شناخته شده تبدیل شوند.

 

دوره تکمیل پزشکی در گرجستان

دوره تکمیلی پزشکی در گرجستان

دانشجویانی که از دوره پزشکی عمومی با ۶ سال آموزش، فارغ‌التحصیل شده‌اند این امکان را دارند تا در دوره‌های دکترا آموزش ببینند. پزشکان زمانی طبابت خود را شروع می‌کنند که مدرک پزشکی را گرفته و دوره‌های کارورزی را سپری کرده باشند.

 

هزینه تحصیل پزشکی در گرجستان

هزینه تحصیل پزشکی در گرجستان

دانشجویانی که برای تحصیل پزشکی گرجستان را انتخاب می‌کنند، با هزینه‌های زیادی روبه‌رو نیستند. اگر نگاهی به هزینه‌های تحصیل پزشکی در گرجستان و مقایسه آن با تحصیل در اروپای شرقی بیندازیم، به وضوح خواهیم دید که تحصیل در دانشگاه‌های گرجستان بسیار مقرون به صرفه است. از طرفی هزینه هر کدام از دانشگاه‌های گرجستان با یکدیگر متفاوت بوده و به نوع دانشگاه و زبان تحصیل وابسته است.

تحصیل پزشکی در گرجستان و هزینه زندگی

هزینه زندگی در گرجستان به شهری که دانشجو در آن ساکن است بستگی دارد. شهر تفلیس که پایتخت گرجستان است نسبت به دیگر شهرهای این کشور هزینه‌های بالاتری را به دانشجویان تحمیل می‌کند. البته دانشجویانی که در خوابگاه‌های دانشگاهی اقامت می‌کنند، هزینه‌های کمتری را برای زندگی در گرجستان متحمل می‌شوند. نوع غذایی که دانشجو استفاده می‌کند بر هزینه‌ها بسیار تأثیرگذار است و بهترین راه این است که دانشجو آشپزی را یاد گرفته باشد تا به کاهش هزینه‌هایش کمک کند. استفاده از حمل و نقل عمومی نیز سبب صرفه‌جویی می‌شود. به طور کلی دانشجو برای خوراک و رفت‌وآمد چیزی حدود ۱۷۰ دلار و برای اجاره محل سکونت حدود ۳۵۰ دلار در ماه نیاز دارد.

 

 

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان به سبک زندگی شما بستگی دارد. اما به طور کلی، زندگی در گرجستان مقرون به صرفه است‌. به عنوان مثال، هزینه خوراک در گرجستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است. همچنین هزینه اجاره خانه در گرجستان حتی از تهران هم ارزانتر است. برای اقامت در گرجستان می توانید از خوابگاه های وابسته به دانشگاه استفاده کنید. بدین ترتیب متحمل حداقل هزینه ای خیلی کم برای اقامت خواهید شد. ضمناً خوابگاه ها معمولاً نزدیک خود دانشگاه قرار دارند؛ بنابراین با اقامت در خوابگاه در هزینه رفت و آمد نیز صرفه جویی خواهید کرد. علاوه بر خوابگاه می توانید در آپارتمان های مجزا نیز سکونت داشته باشید. البته برای انجام این امر باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین می توانید اقدام به اجاره اتاق از خانواده ها گرجی کنید. هزینه اجاره اتاق تقریباً برابر با هزینه اقامت در خوابگاه است. به طور کلی باید بگوییم که هزینه ماهانه زندگی در گرجستان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار است.

 

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در گرجستان

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در گرجستان

دانشگاه‌های گرجستان آزمون ورودی ندارند. به همین دلیل شرط ورود به این دانشگاه‌ها ارائه اصل مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات دوره دبیرستان است که البته باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. گواهی تحصیلی، مدرک دوره پیش دانشگاهی، اصل کارت ملی، تصویر پاسپورت، شرح مدارک تحصیلی و علمی متقاضی به همراه بیوگرافی وی، اصل شناسنامه، عکس رنگی، گواهی سلامتی کامل و مبتلا نبودن به بیماری‌های واگیردار، دیگر مدارک لازم جهت پذیرش در مراکز آموزش پزشکی گرجستان است.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

اگر شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان را فراهم کرده و موفق به اخذ پذیرش شده اید؛ حالا باید برای گرفتن ویزای تحصیلی گرجستان درخواست دهید‌. ایرانی ها برای اقامت کمتر از ۴۵ روز در گرجستان از اخذ ویزا معاف هستند شما برای تحصیل پزشکی در گرجستان می توانید بلافاصله در ۴ روز اول ورودتان به این کشور اقامت ۱ ساله ی دانشجوی دریافت کنید. مدارک لازم برای اخذ کارت اقامت: مدارک تحصیلی، گواهی پذیرش تحصیلی، پاسپورت معتبر، عکس پرسنلی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی و گواهی تمکن مالی را به ادازه ی مهاجرت گرجستان تحویل دهید. بعد از بررسی مدارک شما و عدم مشاهده هرگونه نقصی، اداره ی مهاجرت گرجستان اقدام به صدور ویزا برای شما می کند.  

 

 

زبان تحصیل پزشکی گرجستان

تحصیل انواع رشته‌‌های پزشکی در گرجستان به سه زبان روسی، گرجی و انگلیسی امکان‌پذیر است. البته از سومین سال، آموزش‌ها به زبان گرجی هستند و دانشجویان سه سال فرصت دارند تا برای ورود به دوره کلینیکال، زبان گرجی را فرا بگیرند. هر کدام از دانشگاه‌ها با توجه به زبان آموزش خود، برای دانشجو دوره‌های یک ساله زبان همزمان نیز برگزار می‌کنند. به طور کلی تمامی دانشجویان مهاجر برای تحصیل پزشکی در گرجستان باید زبان گرجی را ولو به صورت مختصر آموزش دیده باشند تا بتوانند در این کشور زندگی و تحصیل کنند. از دلایل دیگر فراگیری زبان گرجی برای دانشجویان پزشکی گرجستان این است که به خاطر گذراندن دوره‌های عملی نیازمند برقراری ارتباط با بیماران هستند و این جز با فراگیری زبان گرجی ممکن نیست.

 

آیا وزارت بهداشت و درمان ایران، مدارک صادره از دانشگاه های پزشکی گرجستان را تایید می کند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که متاسفانه وزارت بهداشت و درمان ایران، دانشگاه های پزشکی گرجستان را از لیست تایید خارج کرده است. بنابراین اگر قصد دارید که بعد از فارغ التحصیلی به ایران برگردید؛ بهتر است که دور تحصیل پزشکی در گرجستان را خط بکشید! اما چنانچه هدف شما از مهاجرت تحصیلی به گرجستان، ورود به قاره سبز است؛ گرجستان می تواند انتخاب مناسبی باشد‌. در واقع دانشگاههای پزشکی گرجستان مورد تایید سازمان بهداشت جهانی WHO، شورای پزشکی یونسکو و MCI هستند. بنابراین احتمال اینکه بعد از فارغ التحصیلی قادر به مهاجرت به کشورهای تراز اول اروپایی باشید؛ کم نیست. در واقع می توانید با صرف هزینه ای نسبتاً مناسب در دانشگاه های مدرن گرجستان تحصیل کنید؛ سپس برای مهاجرت به کشورهای توسعه یافته اروپایی اقدام نمایید. 

 

دانشگاه های گرجستان برای تحصیل پزشکی

دانشگاه‌های گرجستان برای تحصیل پزشکی

نام دانشگاه‌های زیادی در لیست مراکز آموزش پزشکی در گرجستان قرار دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

دانشگاه ملی باتومی شوتا

دانشگاه پزشکی داوید تویلدیانی

دانشگاه ملی پزشکی تفلیس

دانشگاه اروپای شرقی (EEU)

دانشگاه اروپایی (تربیت مدرس اروپایی)

دانشگاه چشم‌انداز جدید گرجستان

دانشگاه بین‌المللی قفقاز

دانشکده پزشکی AIETI

آکادمی پزشکی تفلیس

دانشگاه تربیت پزشکی بقراط تفلیس

دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه پزشکی Geomedi

دانشگاه داوید آگماشنبلی

دانشگاه تربیت مدرس Geomedi گرجستان

دانشگاه گرجستان

دانشگاه ملی آکاکی تسرتلی

در این میان تعدادی از دانشگاه‌ها دارای رتبه‌های بالاتری هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

دانشگاه آمریکایی گرجستان

این دانشگاه که در سال ۲۰۰۱ راه‌اندازی شده است، اعتباری بین‌المللی دارد. پیروی از اصول فرایند بولونیا از مزایای این دانشگاه پزشکی گرجستان محسوب می‌شود.

دانشگاه پزشکی آمریکایی گرجستان با پیام تربیت پزشکانی بزرگ برای آیندگان که روحی آزاد دارند، تاسیس گردیده است. در این دانشگاه برای دانشجویان دوران کارآموزی و شغلی تعریف شده است.

دانشگاه گرجستان

این دانشگاه که در سال ۲۰۰۴ راه‌اندازی شده در لیست بهترین دانشگاه‌های گرجستان رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. نکته قابل توجه این است که دانشگاه گرجستان مورد تایید وزارت علوم ایران است و در رشته های غیر پزشکی مورد ارزشیابی قرار می گیرد. اهداف آموزشی این دانشگاه پزشکی در گرجستان بر پیشرفت استعدادهای جوان برای آینده متمرکز شده است. تعداد بالایی از دانشجویان دانشگاه گرجستان غیر بومی هستند و در رشته‌های پرستاری، دندان‌پزشکی و داروسازی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه جورجیا یکی از دانشگاه های خصوصی گرجستان است که در شهر زیبای تفلیس قرار دارد. کیفیت تدریس پزشکی در جورجیا قابل توجه است. این دانشگاه به ازای هر دانشجو، ۱۲ متر مربع فضای آموزشی دارد؛ همچنین به ازای هر ۱۰ دانشجو از یک استاد برخوردار است. بنابراین اگر شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان را دارید؛ توصیه می کنیم که به جورجیا به صورت جدی فکر کنید. شایان ذکر است که شهریه سالانه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه به ترتیب ۵۵۰۰ و ۴۸۰۰ دلار است.

 

دانشگاه ملی پزشکی تفلیس

این دانشگاه جز دانشگاه‌های قدیمی گرجستان است و راه‌اندازی آن به سال ۱۹۱۸ برمی‌گردد. رتبه آن در میان دانشگاه‌های برتر گرجستان عدد هشت بوده و یکی از وسیع‌ترین مراکز آموزشی گرجستان می باشد که شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان را برای دانشجویان خارجی زیادی فراهم نموده است. حدود ۲۵ درصد از دانشجویان دانشگاه پزشکی تفلیس غیر بومی هستند و در دوره‌های مختلف تحصیلی مشغول فراگیری پزشکی می‌باشند.

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس یکی از اصلی ترین دانشگاه های پزشکی گرجستان است که در خیابان واژاپشاولا گرجستان قرار دارد. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای ۶۰۰۰ دانشجو است که تقریباً نیمی از آنها خارجی هستند. طول دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس به ترتیب ۶ و ۵ سال است. همچنین در این دانشگاه رشته های داروسازی و پرستاری نیز ارائه می شوند. شهریه سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس حدود ۷۰۰۰ دلار است.

 

دانشگاه اروپای شرقی (EEU)

تاسیس این مرکز آموزشی مربوط به سال ۲۰۱۲ است. روند آموزش در دانشگاه اروپای شرقی با عناوین به‌روز علمی در جهان هم‌گام بوده و امکانات مدرن به همراه اساتید بزرگ از مزایای آن محسوب می‌شود. مدارک این دانشگاه، بین‌المللی هستند و فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در هر کجای جهان مشغول به کار شوند.

دانشگاه اروپای شرقی در شهر تفلیس قرار دارد و در واقع یک کالج خصوصی است که از طرف وزارت آموزش و پرورش و علوم گرجستان به رسمیت شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و در حال حاضر شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تجارت و علوم اجتماعی است.

بنابرآنچه گفته شد؛ اگر شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان را دارید می توانید بدون دردسر خاصی وارد یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور شوید.

 

دانشگاه تربیت مدرس اروپایی

این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ را‌ه‌اندازی شده است. فناوری‌های به روز در کنار برنامه‌ آموزشی خوب از مزیّت‌های دانشگاه تربیت مدرس اروپایی است. دانشجویانی که برای تحصیل پزشکی گرجستان را انتخاب کرده‌اند می‌توانند در رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی، جراحی، آناتومی، فیزیولوژی و علوم اعصاب این دانشگاه به یادگیری مشغول شوند. برخورداری از خوابگاه دانشجویی از دیگر مزایای دانشگاه تربیت مدرس اروپایی است.

آکادمی پزشکی تفلیس

این مرکز آموزشی در سال ۱۹۹۲ تأسیس شده است. نکته قابل ذکر این است که تمامی سازمان‌های با اهمیت در جهان علم، آن را تأیید کرده‌اند. طبق نظرسنجی در بین دانشجویان پزشکی گرجستان و با توجه به شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان ، این دانشگاه در دسته آموزشگاه‌هایی قرار می‌گیرد که تجربه‌ای بی‌نظیر را نصیب دانشجویانش می‌کند.

رشته‌های اطفال، داروسازی، رادیولوژی، آناتومی انسان و فیزیولوژی در آکادمی پزشکی تفلیس آموزش داده می‌شوند. همچنین وجود خوابگاه دانشجویی که از امکانات خوبی برخوردار است در این آکادمی، یک مزیت است.

دانشگاه پزشکی Geomedi

این دانشگاه در دسته برترین دانشگاه‌های گرجستان قرار دارد و تأسیس آن به سال ۱۹۹۸ بازمی‌گردد. دانشگاه Geomedi نیز اعتباری بین‌المللی دارد و در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، طب فیزیکی و توانبخشی و همچنین رشته اقتصاد و مدیریت مراقبت‌های بهداشتی، دانشجو می‌پذیرد. همچنین دانشجویان غیر بومی می‌توانند از خوابگاه آن استفاده کنند.

دانشگاه ملی باتومی شوتا

دانشگاه باتومی شوتا در تفلیس ساخته شده است. به دلیل شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان آموزش آنلاین از برتری‌های این دانشگاه محسوب می‌شود. سالانه دانشجویان زیادی در رشته‌های بالینی، علوم دارویی، پزشکی پایه، شیمی، دندانپزشکی و زیست‌شناسی با استفاده از متدهای روز جهان در این دانشگاه آموزش می‌بینند.

دانشگاه قفقاز گرجستان

دانشگاه قفقاز یکی از پیشنهادهای اصلی برای تحصیل پزشکی در گرجستان است. دانشگاه قفقاز در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر شامل دانشکده های مختلف اعم از پزشکی، کسب و کار، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، حقوق، مدیریت و اقتصاد است. لازم به ذکر هست که رشته های دندانپزشکی و پیراپزشکی در این دانشگاه ارائه نمی شوند. زبان تدریس پزشکی در دانشگاه قفقاز انگلیسی است. همچنین شهریه سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه قفقاز گرجستان حدود ۶۵۰۰ دلار است.

 

پیشنهاد مشاور

در این مطلب شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان ، پذیرش از دانشگاه های پزشکی گرجستان و مراحل تحصیل پزشکی در گرجستان را یا هم بررسی کردیم. امیدواریم به عنوان یک متقاضی تحصیل پزشکی در گرجستان اطلاعات اولیه کافی را درباره آینده تحصیلی خود، مهاجرت تحصیلی گرجستان و چگونگی آن به دست آورده باشید. انتخاب کشوری مانند گرجستان برای هر کسی که قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارد، تصمیمی ست که درستی یا نادرستی آن را عوامل بسیاری تعیین می کنند، در این باره به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می کنیم برای تصمیم گیری صحیح تر و داشتن اطلاعات جزئی بیشتر با مشاوران مدیکال پرتال تماس بگیرید تا با گام های مطمئن تری به سمت آینده و موفقیت خود حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن