بهترین دانشگاه های پزشکی گرجستان

بهترین دانشگاه‌های پزشکی گرجستان

بهترین دانشگاه های پزشکی گرجستان

در چند سال اخیر، آمار قابل توجهی از متقاضیان تحصیل پزشکی با اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ‌های پزشکی گرجستان ، وارد این کشور شده‌اند.  یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت گرجستان در میان متقاضیان تحصیل پزشکی، نداشتن آزمون ورودی برای دریافت پذیرش است. افراد با ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان خود می‌توانند برای ورود به موسسات آموزشی گرجستان اقدام نمایند. مدت زمان تحصیل پزشکی در دانشگاه‌ های گرجستان ۶ سال است و پس از آن فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای دوره دکترا یا رزیدنتی اقدام کنند. مدارک لازم برای پذیرش تمامی این دانشگاه ‌ها عبارتند از: اصل و کپی تمام صفحات پاسپورت، کارت ملی، مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه آن‌ها. این مدارک باید به وزارت آموزش و علوم گرجستان تحویل داده شود تا برای ارائه به هر کدام از دانشگاه‌های این کشور امکان‌پذیر باشد.

با مدیکال پرتال همراه باشید تا تعدادی از برترین دانشگاه ‌های پزشکی در گرجستان را به شما معرفی کنیم.

 

دانشگاه ملی باتومی شوتا روستاولی گرجستان

دانشگاه ملی باتومی شوتا روستاولی گرجستان

(Batumi Shota Rustaveli State University)

اولین دانشگاه این لیست از بهترین دانشگاه ‌های پزشکی گرجستان است. این دانشگاه معروف و محبوب حدود ۸۰ سال پیش در باتومی تأسیس شده و دارای ۹ دانشکده در رشته‌های مختلف است که شامل دانشکده علوم طبیعی و پزشکی نیز می‌شود. باتومی شوتا بالغ بر شش هزار دانشجو در رشته‌های مختلف دارد که تعداد قابل توجهی از آن‌ها در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستند. سیستم آموزشی و تجهیزات دانشگاه روز به روز پیشرفت قابل توجهی را به خود می‌بیند و اساتید مشغول در آن جز اساتید برتر در رشته تخصصی خود هستند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه باتومی شوتا روستاولی گرجستان 

برای ورود به این دانشگاه آزمونی برگزار نمی‌شود. افراد متقاضی در هر کدام از مقاطع تحصیلی، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه باتومی‌شوتا اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه باتومی شوتا شامل: اظهارنامه تکمیل شده توسط متقاضی و تمامی مدارک لازم جهت پذیرش دانشگاه‌ های پزشکی گرجستان می‌شود.

تحصیل پزشکی در باتومی شوتا

دانشگاه باتومی شوتا پس از دانشگاه‌ های تفلیس، متقاضیان رشته پزشکی را به سوی خود جذب می‌کند. این دانشگاه دولتی امکانات خوبی برای تحقیقات و آزمایشات پزشکی دارد و به همین دلیل متقاضیان خارجی زیادی خواستار اخذ پذیرش آن هستند. همچنین روند توسعه و پیشرفت بخش‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه باتومی، هم‌گام با متدهای روز دنیا است که این امر نیز بر محبوبیت آن می‌افزاید.

 

دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی

دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی (David Tivildiani Medical University )

این دانشگاه نامی گرجستان در سال ۱۹۹۵ توسط سازمان بهداشت جهانی وارد فهرست جهانی مؤسسات پزشکی شده است. در حال حاضر دانشگاه پزشکی داوید تویلدیانی اعتباری بین‌المللی دارد و فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در همه جای جهان مشغول به کار شوند.

 

دانشگاه جورجیا گرجستان

 

دانشگاه جورجیا گرجستان (UG)

 دانشگاه جورجیا گرجستان یک دانشگاه دولتی است که در سال 1913 تأسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه‌ های پزشکی گرجستان است. این دانشگاه در دارای 25455 دانشجوی کارشناسی ارشد است و سیستم دانشگاهی آن شهری است و دانشگاه محدوده ی 71 هکتار است که از یک تقویم آموزشی مبتنی بر ترم استفاده می کند.

هدف از برنامه آموزش پزشکی در این دانشگاه آموزش و ارتقاء دانش پزشکان که متعهد به یادگیری دائم، مطابق با استانداردهای بین المللی سازمان جهانی آموزش پزشکی، هستند. دانشکده پزشکی دانشگاه آمریکایی گرجستان در سال 2017 تاسیس شد. دوره تحصیلی کارشناسی ارشد MDU در دانشکده پزشکی GAU، به عنوان یک دوره پزشکی 6 ساله و دندان‍پزشکی 5 ساله طراحی شده است؛ که به منظور مقابله با چالش های آموزش پزشکان رقابتی و مجرب برای قرن بیست و یکم انجام می شود.

مدرسه پزشکی به دنبال جذب دانش آموزانی است؛ که بتوانند از طریق یادگیری، نوآوری و تحقیق سلامت مردم جهان را بهبود بخشند. این دوره تحصیلی انعطاف پذیر و متناسب با منافع و اهداف منحصر به فرد دانشجویان طراحی شده است. دانشکده پزشکی GAU با استانداردهای شناخته شده عالی در آموزش و پرورش با امکانات مدرن برای کشف، تمرین و دستیابی به بالاترین استانداردها در مهارت های حرفه ای برخوردار است. همچنین فرصت های بالینی در سراسر گرجستان در اختیار شما قرار می گیرد، و دانشجویان را برای کار آماده می کند. این برنامه بینش و بازخورد ارزشمند را فراهم می کند، که به بهبود فرآیند یادگیری کمک می کند.

دوره پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی در این دانشگاه به زبان انگلیسی در اختیار شما قرار می‌گیرد. 

 

دانشگاه ملی پزشکی تفلیس

دانشگاه ملی پزشکی تفلیس (Tbilisi State Medical University)

به جرأت می‌توان گفت که دانشگاه پزشکی تفلیس در میان متقاضیان تحصیل پزشکی در گرجستان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. از مهم‌ترین اهداف دانشگاه پزشکی تفلیس افزایش دانش و توسعه مهارت‌ها است. دانشجویانی که فارغ‌التحصیل این دانشگاه هستند، سریعتر وارد بازار کار می‌شوند. همچنین آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در این مو‌ٔسسه موجب شده تا طرفداران رشته پزشکی، تمایل بیشتری برای ورود به این دانشگاه پیدا کنند.

دوره‌های آموزش پزشکی در دانشگاه ملی پزشکی تفلیس در مجموع ۶ سال به طول می‌انجامد که شامل دو سال دوره اصلی، یک سال دوره پیش بالینی و سه سال دوره بالینی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی تفلیس گرجستان

هزینه تحصیل در تمام دانشگاه ‌های گرجستان نسبت به دانشگاه ‌های اروپای شرقی کمتر است. دانشگاه ملی تفلیس نیز از این قاعده مستثنا نیست. دوره کارشناسی پزشکی حدود ۴۷۰۰ دلار در سال و دوره دندانپزشکی حدود ۴۲۰۰ دلار در سال هزینه دارد. دیگر رشته‌های پزشکی نیز هزینه‌ای با میانگین ۴۰۰۰ دلار در سال دارند. در عین حال این هزینه را می‌توان در ۲ یا ۳ قسط در سال پرداخت نمود.

 

دانشگاه بین المللی قفقاز

دانشگاه بین‌المللی قفقاز ( Caucasus International University)

این دانشگاه که در سال ۱۹۹۵ راه‌اندازی شده، حدود ۷۴۰۰ دانشجو را تحت آموزش خود قرار داده است. زبان آموزش در دانشگاه بین‌المللی قفقاز زبان انگلیسی  و هزینه رشته‌های مختلف پزشکی در آن بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال است.

در دانشگاه بین‌المللی قفقاز دانشجویان ابتدا تحت آموزش دوره‌های زبان انگلیسی قرار می‌گیرند. البته افرادی که مدرک آیلتس یا تافل دارند و یا در آزمون ورودی زبان انگلیسی قبول شده‌اند، این دوره‌ها را نمی‌گذرانند. به طور معمول این دوره‌ها حدود ۳ ماه طول می‌کشد و پس از آن دانشجویان آماده ورود به کلاس‌های پزشکی خواهند شد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه بین‌المللی قفقاز

کپی پاسپورت

ترجمه انگلیسی دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات

ترجمه انگلیسی مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

پرداخت هزینه پذیرش و خدمات دانشجویی

گواهی سوء پیشینه که به انگلیسی ترجمه شده باشد

 

دانشگاه پزشکی geomedi

دانشگاه پزشکی Geomedi

(Teaching University Geomedi LLC)

دانشگاه جئومدی در سال ۱۹۹۸ تأسیس شده است. این دانشگاه با دانشگاه‌ های به نام و محبوب دنیا تعامل و همکاری دارد. سازمان بهداشت جهانی مهر تأیید خود را بر دانشگاه GMU زده و اعتبار بین‌المللی به این دانشگاه بخشیده است.

دانشگاه پزشکی جئومدی گرجستان دارای ۴ دانشکده است که در لیست بهترین دانشگاه ‌های پزشکی گرجستان قرار دارد و به ترتیب دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، دانشکده طب فیزیکی و توانبخشی و دانشکده اقتصاد و مدیریت مراقبت‌های بهداشتی نام دارند.

همچنین این دانشگاه خوابگاهی مجهز دارد که شرایط تحصیل را برای دانشجویان خارجی آسان‌تر نموده است. کتابخانه الکترونیکی و کتابخانه‌ای که بالغ بر ده هزار جلد نسخه چاپی دارد، از دیگر امکانات دانشگاه جئومدی است.

 

دانشگاه اروپای شرقی

دانشگاه اروپای شرقی (EEU)

این دانشگاه خصوصی که در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده دارای سه دانشکده داروسازی، شفا و دندانپزشکی است. آموزش در دانشگاه پزشکی اروپای شرقی گرجستان  بر اساس متدهای آموزشی روز دنیا صورت می‌گیرد. حضور اساتید برجسته و نامی رشته پزشکی نیز سبب گشته تا این دانشگاه یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای تحصیل پزشکی در گرجستان باشد. دانشجویان این مؤسسه آموزشی، می‌توانند پس از اتمام تحصیل در هر کجای دنیا که بخواهند مشغول کارآموزی شوند و به این ترتیب تجربه‌ای جهانی کسب نمایند.

 

دانشگاه تربیت مدرس اروپایی

دانشگاه تربیت مدرس اروپایی (ETU)

این دانشگاه با برخورداری از پنج دانشکده جراحی، داروسازی، آناتومی – فیزیولوژی و علوم اعصاب، دندانپزشکی و زیست شناسی در حال آموزش دانشجویانی از سراسر دنیا است. دانشجویان ETU به کتابخانه‌ای بزرگ و مجهز، تجهیزات به روز و برنامه‌های آموزشی پر محتوا دسترسی دارند و از فناوری‌های مدرن دانشگاه استفاده می‌کنند.

دانشگاه اروپایی این امکان را فراهم کرده تا تحصیل پزشکی در گرجستان برای دانشجویان خارجی در کنار عضویت در گروه‌های موسیقی، رقص، والیبال، راگبی، تئاتر، فوتسال و … قرار گیرد و دانشجویان در حین تحصیل به علاقه‌های خود نیز بپردازند.

خوابگاه این دانشگاه نیز یکی از برتری‌های آن نسبت یه دیگر دانشگاه‌ها است که باعث شده تا دانشجویان خارجی هنگام اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی گرجستان، دانشگاه اروپایی را در لیست خود قرار دهند.

 

آکادمی پزشکی تفلیس

آکادمی پزشکی تفلیس (Tbilisi State Medical University)

این آکادمی در سال ۱۹۹۲ به دست یک طبیب ماهر گرجی به نام پیتر شوتادزه راه‌اندازی شد. دانشکده‌های پزشکی این آکادمی عبارتند از: رادیولوژی، اطفال، آناتومی انسان، داروسازی و فیزیولوژی.

انجمن آموزش پزشکی اروپا و سازمان بهداشت جهانی، آکادمی پزشکی تفلیس را از نظر سطح دانش و سیستم آموزشی، معتبر دانسته‌اند. خوابگاه دانشجویی این دانشگاه به بهترین و به روزترین امکانات مجهز بوده و برای آسایش دانشجویان شرایط زندگی خوبی را فراهم نموده است.

 

دانشگاه علوم پزشکی گرجستان

دانشگاه علوم پزشکی گرجستان

دانشگاه خصوصی علوم پزشکی گرجستان در سال ۲۰۰۴ تأسیس شده است. این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه ‌های پزشکی گرجستان قرار دارد. متشکل از دانشکده‌‌های داروسازی، پرستاری، دندانپزشکی و آموزش پزشکی بوده و بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی داخلی و خارجی را در خود جای داده است.

دانشگاه علوم پزشکی گرجستان بهای زیادی به خلاقیت و مهارت‌‌های دانشجویان خود می‌دهد و با استفاده از روش‌های نوین آموزشی آن‌ها را برای ورود به دنیای طبابت آماده می‌کند.

 

دانشگاه تربیت پزشکی بقراط تفلیس

دانشگاه تربیت پزشکی بقراط تفلیس (Tbilisi Medical University Hippocrates)

این دانشگاه که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده شامل چهار دانشکده پزشکی بدین شرح است: دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت عمومی. دانشگاه تربیت پزشکی بقراط توسط تعداد زیادی از سازمان‌های معتبر جهانی به رسمیت شناخته شده و اعتبار خوبی را کسب کرده است. به همین دلیل افراد بسیاری که برای تحصیل پزشکی گرجستان را انتخاب می‌کنند، درخواست اخذ پذیرش این دانشگاه را دارند.

 

دانشگاه امریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان (GAU)

این دانشگاه در تفلیس قرار دارد و در سطوح بین‌المللی معتبر است. یکی از مزیت‌های دانشگاه آمریکایی گرجستان نسبت به بیشتر دانشگاه‌ های پزشکی این کشور، برخورداری از خوابگاه مجهز و امن است که تمایل متقاضیان خارجی را برای ورود به آن برانگیخته است. همچنین زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات در زمینه‌های شغلی و کارآموزی را داراست و در حال حاضر با شعار «تربیت پزشکان بزرگ با روح آزاد برای آینده» فعالیت می‌کند.

 

دانشگاه دیوید آگماشنبلی

دانشگاه داوید آگماشنبلی (David Aghmashenebeli University Of Georgia)

این دانشگاه که با نام اختصاری DAUG شناخته شده است در سیستم آموزشی خود تمامی استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کند. از همین رو یک قطب مهم آموزشی و علمی کشور گرجستان محسوب می‌شود. تمامی امکانات دانشگاه، مدرن و به روز هستند و دانشجویان به بیشتر تجهیزات لازم جهت یادگیری و پژوهش دسترسی دارند. دانشگاه دیوید آگماشنبلی در سال ۱۹۹۲ راه‌اندازی شده است.

 

دانشگاه ملی آکاکی تسرتلی

دانشگاه ملی آکاکی تسرتلی (Akaki Tsereteli State University)

این دانشگاه از بهترین دانشگاه‌ های پزشکی گرجستان است که در سال ۱۹۹۵ راه‌اندازی شده و در سال ۲۰۱۴ به عنوان عضوی از انجمن آموزش پزشکی AMEE در آمده است. تعداد قابل توجهی از متقاضیان تحصیل پزشکی در گرجستان مؤسسه آموزشی آکاکی تسرتلی را برای محل تحصیل خود انتخاب می‌کنند. این مؤسسه که حدود ۹۰ سال قدمت دارد یکی از مهم‌ترین و بهترین دانشگاه ‌های گرجستان است. علت این محبوبیت سطوح بالای آموزش و پژوهش‌های علمی دانشگاه است که موجب شده تا آکاکی تسرتلی اعتباری جهانی کسب نماید. با این وجود قوانین دانشگاه به گونه‌ای است که برای دانشجویان خوابگاهی تهیه نمی‌شود، اما سیستم اداری دانشگاه به دانشجویان برای فراهم نمودن محل زندگی در حومه دانشگاه کمک‌های زیادی می‌کند.

در سال ۲۰۱۵ آکاکی در فهرست جهانی بهداشت قرار گرفته و نامش در کاتالوگ بین‌المللی آموزش پزشکی ثبت شده است.

 

دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن

دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن (New Vision University)

دانشگاه نیو ویژن با نام اختصاری NVU در سال ۲۰۱۳ در شهر تفلیس راه‌اندازی شده است. این دانشگاه خصوصی تعاملات گسترده و زیادی در حوزه پزشکی با برترین مو‌سسه‌های پزشکی دنیا دارد. به طور کلی دانشگاه نیو ویژن یکی از دانشگاه‌ های بین‌المللی رو به رشد در گرجستان است که داوطلبان زیادی برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در گرجستان ، به آن مراجعه می‌کنند.

پیشنهاد مشاور

در این مطلب درباره بهترین دانشگاه ‌های پزشکی گرجستان صحبت کردیم و لیست دانشگاه های گرجستان را برای شما نوشتیم. انتخاب دانشگاهی که مناسب شرایط متقاضی باشد، بیشترین تاثیر را بر آینده او می گذارد. برای داشتن یک انتخاب صحیح با کارشناسان مدیکال پرتال تماس بگیرید.

دیدگاه (2)

 • غلامرضا پاسخ

  سلام هزینه تحصیل دانشگاه پزشکی آمریکایی گرجستان درسال چقدر میشه؟

  10 مهر 1400 در 02:59
  • شادی مردانی پاسخ

   سلام آقای غلامرضا. وقت بخیر
   شهریه ی دانشگاه سالانه از 5 هزار دلار هست.

   16 آبان 1400 در 15:46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.