تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

چین یکی از کشورهایی است که از نظر آموزش پزشکی و برنامه‌های رقابتی پزشکی و جراحی عمومی به زبان انگلیسی بسیار شناخته شده است. طبق آمار، بیش از 10 هزار دانشجو در چین سالانه وارد رشته‌های پزشکی و جراحی عمومی می‌شوند و شما هم می‌توانید با تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی یکی از این دانشجویان باشید. در این متن به مزایای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی و  معرفی دانشگاه‌های برتر چین در رشته پزشکی خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

مزایای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

مزایای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

از جمله مزایای رشته‌های پزشکی و جراحی عمومی در چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تمام 49 دانشكده پزشكي تاييد شده در چین تحت نظارت مستقيم دولت چين بوده و در “فهرست دانشكده‌هاي پزشكي جهان” سازمان بهداشت جهاني (WHO) قرار دارند. این دانشگاه‌ها به تایید يونسكو نیز رسیده‌اند.

– این دانشگاه‌ها مورد تایید سازمان های ارزشیابی آموزش پزشکی بین المللی همچون سازمان ملی شورای پزشکی و دندانپزشکی پاکستان (PMDC)، شورای پزشکی هند (MCI)، کمیسیون تخصصی بهداشت عربستان (SCHS)، شورای مشاغل پزشکی آفریقای جنوبی، هیئت ارزیابی شغلی و زبانی در انگلستان (PLAB) و آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) هستند.

– این دانشگاه‌ها برای تدریس و آموزش از استادان برتر رشته پزشکی بهره برده و بورسیه‌های تحصیلی متعدد، شهریه مقرون به صرفه و امکانات پیشرفته پزشکی به دانشجویان برتر ارائه می‌دهند.

-دوره‌های کارورزی (انترنی) دانشجویان در بیمارستان‌های برتر که دارای زیرساخت و فناوری‌های بینظیر هستند سپری می‌شود.

– مهارت‌های تحقیقاتی دانشجویان ماهر و کارآزموده برای کمک به صنعت پر رونق پزشکی چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

– دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی فرصت‌های شغلی بسیاری خواهند داشت.

پنج دانشکده پزشکی برتر در رشته‌های پزشکی و جراحی عمومی (به زبان انگلیسی)

 

دانشکده پزشکی دانشگاه شانتو

دانشکده پزشکی دانشگاه شانتو (SUMC)

دانشکده پزشکی شانتو، در شهر شانتو، شهری ساحلی زیبا در استان گوانگدونگ واقع است. این دانشکده پزشکی یک مرکز پزشکی شبیه‌سازی شده با بهترین امکانات و دستگاه‌ها است که دانشجویان می‌توانند در آنجا به کمک منابع آموزشی مجازی مشترک با دانشگاه آلبرتا و دانشگاه استنفورد مهارت‌های خود را به صورت عملی پیاده کنند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی در بیشتر دانشگاه‌های این کشور 6 سال به طول می‌انجامد که در دانشگاه شانتو نیز به همین صورت است. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالانه 40،000 یوان چین است. پذیرش این دانشگاه برای سال 2021 از سپتامبر (اواخر شهریور) شروع می‌شود و ددلاین آن 15 جولای است. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه پزشکی پایتخت چین

دانشگاه پزشکی پایتخت چین (CMU)

CMU در شهر پکن، پایتخت چین واقع شده است. این دانشگاه تجهیزات پزشکی پیشرفته‌ای داشته و دارای 994 دانشیار و 548 استاد است. این دانشگاه از اعتبار علمی خوبی برخوردار است و با دانشگاه‌ها و موسسات بیش از 20 کشور جهان همکاری دارد.

دوره تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی در این دانشگاه شش ساله بوده و دانشجویان می‌توانند دوره اینترنی خود را در بیش از 14 بیمارستان وابسته به این دانشگاه که در سراسر چین قرار دارند سپری کنند. این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی بورس تحصیلی نیز ارائه می‌دهد. شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه پکن سالانه 35000 یوان است. پذیرش این دانشگاه برای سال 2021 از سپتامبر شروع شده و آخرین مهلت آن 30 ژوئن است. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

دانشکده پزشکی شیامن

دانشکده پزشکی دانشگاه شیامن (XMU)

برنامه‌های درسی و آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه ژیامن نسبت به دیگر دانشکده‌های پزشکی در چین، متفاوت‌تر است. این دانشگاه از معدود دانشگاه‌هایی است که به هدف حمایت از دانشجویان و تبدیل آنها به پزشکانی حاذق و دارای سواد علمی و علمی بالا، یک مرکز تخصصی پزشکی و جراحی عمومی در دانشگاه دایر کرده است.

دانشجویان این دانشگاه می‌توانند دوره اینترنی خود را در بیمارستان‌های آموزشی معتبر وابسته به این دانشگاه که در داخل و خارج از شیامن قرار دارند، سپری کنند. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه 38000 یوان است. پذیرش این دانشگاه برای سال 2021 از سپتامبر شروع شده و آخرین مهلت آن 30 آپریل است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به این وبسایت مراجعه کنید.

 

دانشکده پزشکی دانشگاه جیانگ سو

دانشکده پزشکی دانشگاه جیانگ سو (JSU)

دوره‌های پزشکی و جراحی عمومی در دانشکده پزشکی جیانگ سو (JSU) شش ساله است و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه می‌توانند از آموزش‌های بالینی بیش از 300 استاد بهره‌مند شده و بهترین دوره کارورزی بالینی خود را در بیمارستان‌ها و موسسات وابسته تجربه کنند. بیمارستان دانشگاه جیانگ سو، یکی از نه بیمارستان وابسته به این دانشگاه است که بزرگترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان ججیانگ نیز به شمار می‌رود. شهریه سالانه این دانشگاه 33628 یوان چین است. پذیرش این دانشگاه برای سال 2021 در دو تاریخ مارس و سپتامبر شروع می‌شود و آخرین مهلت اپلای آن نیز 17 ژانویه و 31 جولای است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این وبسایت مراجعه کنید.

 

دانشگاه پزشکی گوانگجو

دانشگاه پزشکی گوانگژو (GMU)

دانشگاه پزشکی گوانگژو در شهر گوانگژو، یکی از سه شهر بزرگ چین واقع شده است. دوره تحصیلی پزشکی و جراحی عمومی این دانشگاه شش ساله و به زبان انگلیسی است. پنج سال اول تحصیل صرف آموزش تئوری‌های پزشکی و بالینی شده و یک سال آخر نیز به اینترنی در یکی از هشت بیمارستان وابسته به دانشگاه خواهد گذشت. هزینه تحصیل پزشکی در چین برای این دانشگاه سالانه 30،000 یوآن چین است. پذیرش این دانشگاه برای سال 2021 از سپتامبر شروع شده و آخرین مهلت آن 1 جولای است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این وبسایت مراجعه کنید.

پیشنهاد مشاور

در این مطلب نکات و جزئیات تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی و مزایای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی را گفته شد و چند مورد از بهترین دانشگاه‌های پزشکی این کشور را به متقاضیان معرفی کردیم. این دانشگاه‌ها علاوه بر مزایا و امکانات عالی، هزینه تحصیلی پایین‌تری نسبت به دانشگاه‌های پزشکی اروپا داشته و در عین حال از کیفیت آموزش بالایی نیز برخوردارند. همچنین برخی از این دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین المللی بورسیه‌های تحصیلی نیز ارائه می‌کنند. برای اطلاع از بورسیه‌های پزشکی در چین و سایر شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها پیشنهاد مینیم با کارشناسان مدیکال پرتال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.