معرفی کانادا

معرفی کانادا

معرفی کانادا

در آغاز برای معرفی کانادا به موقعیت جغرافیایی این کشور می‌پردازیم. کانادا کشوری پهناور و ثروتمند واقع در شمال قاره آمریکا است. این همسایه هم مرز با ایالات متحده آمریکا که مساحتی حدود ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع دارد، از لحاظ مجموع مساحت دومین کشور پهناور جهان محسوب می‌شود و دارای زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. به لحاظ اقلیمی و شرایط آب و هوایی به دلیل نزدیکی به قطب شمال، این کشور دارای آب و هوایی سرد است و با اقیانوس‌های اطلس، آرام، منجمد شمالی و ایالات متحده آمریکا همسایه است.

جمعیت کانادا رقمی بالغ بر 38 میلیون نفر است و در سال 2011 تقریباً تعداد 163 هزار نفر با تبار ایرانی در این کشور زندگی می‌کردند. از آنجا که مهاجرپذیرترین کشور در جهان است افراد از هر نژاد و قومیتی زندگی آزادانه و مسالمت‌آمیزی در کنار يکديگر دارند. به طوری که 34 گروه قومیتی با جمعیتی بالای صد هزار نفر در این کشور سکنی گزیده‌اند که یکی از این قومیت‌ها، ایرانیان هستند. کانادا با ویژگی‌هایی چون بالا بودن امنیت، ثبات در اقتصاد، متنوع بودن قومیت‌ها و نظام آموزشی درخشان، این کشور را جز یکی از مقاصد مهاجرتی قرار داده است.

کانادا به دلیل داشتن دانشگاه‌های مطرح و برتر در سطح بین‌المللی همچنین کیفیت بالای سطح آموزش و ارائه مدارک معتبر، نزد دانشجویان سراسر جهان دارای محبوبیت زیادی بوده و طرفداران اخذ ویزای تحصیلی کانادا بی‌شمار می‌باشند. یکی از روش‌های مهاجرت افراد، اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور است و رشته پزشکی و اخذ مدرک و تخصص پزشکی در کانادا محبوبیت زیادی دارد. با وجود حدود ۱۷ دانشکده پزشکی و فرصت‌های شغلی مطلوب و مطمئن در این کشور، دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان برای مهاجرت به کانادا و پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌نمایند.

به واسطه شرایط مطلوب زندگی و تحصیل در کانادا هزینه‌های زندگی برای دانشجویان بسیار کمتر از کشورهای پیشرفته دیگری نظیر آمریکا و انگلیس بوده و در نهایت منجر به دریافت شهروندی و اخذ تابعیت این کشور می‌گردد.

البته اخذ شهروندی نیازمند موفقیت در امتحان‌های موردنظر بوده و همچنین تسلط به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی الزامی است. با معرفی کانادا در می‌یابید که امروزه یکی از بهترین و مناسب‌ترین مقاصد مهاجرت برای پزشکان کشور کانادا بوده و پزشکان بسیاری طی سالیان اخیر به این کشور مهاجرت نموده‌اند. فراهم نمودن شرایط ایدئال کار در مطب‌های شخصی، مراکز بهداشتی و همچنین بیمارستان‌ها توسط مقامات کشور کانادا یکی از دلایل افزایش متقاضیانی بوده که قصد مهاجرت و تحصیل در رشته پزشکی در این کشور را دارند.

صحبت در زمینه معرفی کانادا دارای نکات و موارد بسیار جذاب و زیادی است. پایتخت کانادا شهر اتاوا است و تورنتو بزرگ‌ترین و یکی از ۱۰ استان این کشور است. حکومت کانادا یک حکومت پارلمانی فدرال و تحت نظارت پادشاهی مشروطه ملکه الیزابت دوم اداره می‌شود.

واحد پول کشور، دلار کانادا است و روابط اقتصادی و حجم معاملات بسیار گسترده‌ای با آمریکا دارد. به دلیل این که دو کشور طولانی‌ترین مرز مشترک جهان را دارند شرایط آب و هوایی کانادا متأثر از آلودگی‌های محیطی ایجاد شده توسط کارخانجات بسیار زیاد آمریکا است.

آبشار نیاگارا معروف‌ترین آبشار جهان نیز در مرز بین کانادا و شهر نیویورک آمریکا قرار دارد که خود یکی از جاذبه‌های گردشگری کانادا و آمریکا محسوب می‌شود؛ و همیشه مقصد اصلی جهانگردان و افراد علاقه‌مند به طبیعت وحشی و مناظر طبیعی بوده است. در این میان دانشجویان و افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در این کشور را دارند علاوه بر جاذبه‌های گردشگری کانادا قادر خواهند بود از تمامی امکانات و شرایط مطلوب ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و معروف این کشور بهره ببرند.

نتیجه

تأکید حکومت بر برابری آموزش برای همه افراد کشور برای معرفی کانادا و نظام آموزشی آن کافی است. کانادا به عنوان کشوری که ارزش بسیاری برای تحصیل و ارائه‌ مدارک معتبر تحصیلی قائل است زمینه پیشرفت و آینده‌ای درخشان برای تمام متقاضیان تحصیل در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی را فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =