امنیت آلمان

امنیت آلمان

امنیت آلمان

امنیت آلمان برای آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بسیار با اهمیت است. به همین علت نکاتی را درباره شرایط زندگی و امنیت آلمان برای شما مطرح می‌کنیم.

با توجه به تعداد زیاد دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌ های کشور آلمان ثبت ‌نام می‌ کنند، در نظر گرفتن شرایط زندگی و آگاهی از امنیت کشور مقصد یکی از مواردی است که برای خانواده های دانشجویان و خود دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که قرار است چند سال در این کشور زندگی کنند.

امنیت سیستم حمل و نقل در آلمان

به طور کلی به دانشجویان ایرانی توصیه می شود که برای رفت و آمد در مناطق خلوت و یا متروک در طول شب نکات ایمنی را رعایت کنند. البته استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در کشور آلمان یکی از گزینه های امن و راحت برای مسافران است.

کشور آلمان از نظر امنیت در جهان در رتبه بیست و دوم قرار دارد، اما هر فردی باید بداند که برای عبور و مرور در محیط و محل زندگی خود نکات ایمنی را در نظر بگیرد و مراقب وسایل خود باشد.

در صورت بروز مشکل در کشور آلمان دانشجویان ایرانی می توانند با سفارت یا کنسولگری آلمان تماس بگیرند و یا از پلیس این کشور درخواست کمک کنند. اطلاع از شماره های اضطراری در آلمان برای دانشجویان مقیم این کشور بسیار ضروری است.

امنیت سیستم حمل و نقل در آلمان
امنیت سیستم حمل و نقل در آلمان

آیا کشور آلمان برای تحصیل امنیت دارد؟

کشور آلمان یکی از قطب ‌های اصلی دانشگاهی بین المللی در سراسر جهان است و به دلیل بالا بودن اعتبار مدارک دانشگاه های این کشور هر سال دانشجویان و مهاجران زیادی اقامت این کشور را دریافت می‌ کنند.

به همین سبب دولت این کشور با تدابیر ویژه ای که در نظر گرفته امنیت را برای دانشجویان و شهروندان خود فراهم کرده است؛ اما رفتار مردم این کشور با مهاجران رفتار صمیمانه ‌ای نیست هرچند آلمانی ها رفتار مودبانه ای با مهاجران دارند اما به طور کلی افراد خونگرمی نیستند.

امنیت برای مسلمانان

برخی از محافل نژادپرستی همچنان در آلمان فعالیت می‌ کنند و تبلیغ های زیادی علیه دین اسلام و دین یهودیت را انجام می دهند؛ اما امروزه با وجود توجه زیاد دولت آلمان به این موارد امنیت برای دانشجویان مسلمان نیز در کشور به راحتی قابل دسترس است.

جمع بندی

کشور آلمان از نظر امنیت اجتماعی دارای شرایط بسیار خوب برای زندگی و تحصیل در آلمان است؛ اما با وجود صحبت ‌های زیادی که درباره نژادپرستی در این کشور می شود، دانشجویان نگران امنیت و رفتار مردم این کشور با مهاجران هستند.

دانشجویان ایرانی که در این کشور تحصیل می کنند همیشه باید پروتکل های ایمنی عمومی را در نظر داشته باشند و مراقب دزدی، جیب ‌بری و یا اتفاقاتی که ممکن است در جاهای شلوغ و اجتماعات بزرگ برای آن ‌ها رخ دهد باشند.

دانشگاه های کشور آلمان دفاتر ویژه ای را برای رسیدگی به مشکلات دانشجویان خارجی و ثبت گزارش های مربوط به تبعیض نژادی در نظر گرفته اند و به اموری از این دست رسیدگی می‌ کنند. به همین منظور دانشجویان نباید نگرانی درباره امنیت داشته باشند چرا که این کشور کشوری امن برای دانشجویان بین المللی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن